IT čajovňa

V rámci prednášok (IT čajovní) chceme poskytovať priestor prednášajúcim k tomu, aby ukázali dôležitosť jednotlivých prírodovedných a odborných predmetov a ich previazanie na IT a potrebu akejsi všeobecnej rozhľadenosti v jednotlivých disciplínach a jej význam pri budúcom štúdiu. „IT čajovne“ budú organizované na pôde jednotlivých partnerských univerzít. Pôjde o jednu 1-2 hodinovú prevažne prednášku s diskusiou. Primárne bude určená pre žiakov stredných škôl. Prednášky budú nahrávané a využitím archívu sprístupňované aj školám, ktoré sa z časových, ale i vzdialenostných dôvodov sa nebudú môcť prednášok zúčastňovať osobne. Spolu sa uskutoční minimálne 40 IT čajovní a časť z nich chceme venovať aj priamo uplatneniu žien v IT.

IT ČAJOVŇA – 12.3.2018 od 10:00- 11:30

Miesto konania: konferenčné centrum RC 009, Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline

Téma čajovne: Zo Slovenska do celého sveta- o úspechu spoločnosti Sygic ako lídra v oblasti globálnej navigácie

Live prenos: tu

Link na plagát: tu

 

Archív IT čajovní

 

IT ČAJOVŇA – 3.11.2017 o 11:00

Miesto konania: Aula prof. Prasličku (RB0A5), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Moyzesova 11

Téma čajovne:  „ Z Košíc k miliónom hráčov po celom svete“

Archív nahrávky http://archive.tp.cvtisr.sk?23288449

O vývoji hier pre PC, Nintendo, Playstation, XBOX a iné v Košiciach.

Slovensko je síce malá krajina, ale je plná tvorivých ľudí, ktorí pracovali s najväčšími a najúspešnejšími hernými spoločnosťami na tituloch ako Assassins Creed, League of Legends a iných. V súčasnosti na slovenských hrách pracujú stovky ľudí a hrajú ich milióny hráčov po celom svete. O vývoji hier na Slovensku a najmä o vývoji hier v spoločnosti Games Farm, ktorá patrí k najstarším vývojovým štúdiám na Slovensku, porozpráva jeden z najskúsenejších slovenských herných tvorcov – Peter Nagy, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti, ktorého hry  hrali milióny hráčov vo všetkých regiónoch sveta od Japonska až po Severnú Ameriku.

O prednášajúcom:

Peter Nagy – spoluzakladateľ a vývojový líder spoločnosti Games Farm s.r.o. Patrí medzi najskúsenejších vývojárov na Slovensku. V hernom priemysle pracuje od roku 1999 a pod jeho taktovkou vzniklo viac ako 20 hier najrôznejších žánrov pre všetky platformy. Spolupracoval s najväčšími spoločnosťami, ako sú Activision, Ubisoft a ďaľšie. Hry, na ktorých pracoval, hrali milióny hráčov vo všetkých regiónoch sveta od Japonska až po Severnú Ameriku. V súčasnosti v spoločnosti Games Farm s.r.o. pracuje na izometrickom RPG projekte Shadows: Awakening a rozbieha vlastnú publisherskú spoločnosť Grindstone.