Cybersecurity v kocke

Základné informácie o počítačovej bezpečnosti, ale aj motivácia k vzdelávaniu sa. Žiaci a študenti majú možnosť získať prehľad o tom, čo všetko sa skrýva za pojmom cybersecurity.

Online prostrediu „odhaľujeme“ zo svojho súkromia veľa. Častokrát o tom ani nemusíme vedieť. O počítačovej bezpečnosti, o takzvanej digitálnej stope, ale i o vzdelávaní sa v tejto oblasti povie viac prednáška Online IT čajovne – Cybersecurity v kocke.

V online prostredí o online prostredí. Aj tak by sa dala nazvať prednáška podujatia Online IT čajovňa – Cybersecurity v kocke.

Lektorka Lenka Hlinková bude hovoriť o zabezpečení nášho súkromia proti krádeži. Pripomenie, že je dobré vnímať, akú digitálnu stopu za sebou zanechávame, a ako možno čo najsprávnejšie reagovať na takzvaný hate. Zároveň predstaví inšpiratívne spôsoby akými sa možno v počítačovej bezpečnosti vzdelávať ďalej.

„Prednáška sa bude konať vo štvrtok, 4. júna 2020 od 16. do 18. hodiny. Určená je predovšetkým žiakom druhého stupňa základných škôl a študentom stredných škôl. Pripojiť sa bude možné prostredníctvom platformy ZOOM. Doplním, že na prednášku je potrebné sa prihlásiť, až tak budú záujemcovi zaslané potrebné údaje,“ uvádza Zuzana Kravecová, z národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, v rámci ktorého sa podujatie koná.

Prihlásiť sa je možné do 3. júna 2020 prostredníctvom dotazníka.